HLAS DUŠE V STARENE

10.01.2024

PMS. Prekliate obdobie všetkých žien. Sme nervózne a hneváme sa na svoje telo, pretože prestáva fungovať dokonale, perfektne, bez emócií, na jednotku. Únava nám signalizuje, že je čas sa ponoriť sa od najhlbších komnát našej duše a stretnúť sa s démonmi, ktoré celý čas nevnímame.

Pekne ich zamkýname na tisíc zámkov, pretože by sme inak boli vystavené emóciám. Bolesti. Nekontrolovateľnosti. V období PMS sa telo pripravuje na vyplavenie nevzniknutého života. Potrebuje sa skľudniť, spomaliť, oddýchnuť si. Keďže nie je čas na oddych a na slabosť, nútime sa fungovať rovnako. Rozhodujeme sa dobrovoľne nezsatviť kolotoč povinností a príkazov, ktoré nám dali iný...alebo sme samé rozhodli ich plniť, aby sme boli milované.

Okolie nám krásne tlieska. Výborne, si šikovná, pracovitá, diplomatická. Zo všetkými vieš vychádzať. Nekonfliktná a vždy k dispozícii. Podľa možnosti vždy dobre naladená. To, čo druhí od teba očakávajú, nútiš a očakávaš od vlastného tela, ktoré ťa vraj zrádza...

Lebo nefunguje, ako má.

A tak sa dopuješ tabletkami, ktoré ťa pekne dostanú do pozície dokonalosti. Ak to tabletky nezvládnu, zvládnu to tvoja sebadeštrikcia, alebo závislosti.

Začni milovať svoje telo a dovoľ mu, aby bolo samé sebou...vtedy začneš byť sama sebou aj ty.

S láskou k sebe.

Elena